English Version
Anasayfa
Kariyer
Yazılar
Fotoğraflar
Videolar
Web
Download
İletişim
Yazılarım
Yazılarım
27.07.2005 - Cumhuriyet Gazetesi - Dört Mevsim Gezi Dergisi / Tatil ve Otomobil
Bagaj Yerleştirme
Bagajınız kaç litre? Otomobil alırken bagaj hacmine dikkat eder misiniz bilmem ama bagaj hacminin önem kazandığı ve sonuna kadar kullanıldığı zamanlar yaz mevsimleri olsa gerek, çünkü otomobil ile tatile çıkılacak!
Nasıl yerleştirmeli?

Yerleştirmeden önce oturup plan yapanları bile gördüm ne yalan söyleyeyim. Bagaj itina ile doldurulur ama yine de 1-2 eşya sığmaz, hadi bakalım bagajı boşalt ve bir daha yerleştir, belki bu sefer sığar!

Büyük parçaları önce yerleştirmek daha akıllıca olacaktır şüphesiz. Modüler olması açısından eşyaların bir kısmını küçük torbalara bölmek iyi bir çözüm, ezilecek olanları üstlere koyun dememe gerek yok herhalde.

Ne kadar deneseniz de başarılı olamadınız ve eşyalarınızı bagaja sığdıramadınız, eğer port bagajınız yoksa çoğu kişinin yaptığı gibi siz de eşyalarınızı otomobilin içine koyacaksınız. Böyle bir durumda ise mümkün olduğunca büyük, ağzı iyi kapanan paketler yapın ve bu paketleri ön koltuk arkalarında, yere koymaya çalışın çünkü ani bir fren veya kaza sırasında bu eşyalar etrafa büyük bir hızla saçılarak size zarar verebilir ya da pedalların altına girerek otomobili kontrol etmenizi engelleyebilir.

Ufak bir not; Bagajınızı yola çıkarken biraz boş bırakın, tatilde alacaklarınıza da yer kalsın!

İyi yolculuklar.
İlhan Mutluay
ilhanmutluay@hotmail.com
www.ilhanmutluay.com
© 2005 Her Hakkı Saklıdır.